Az egyetem elvégzése után összeköltöztem a párommal. A családtól kapott kertesház lett az első közös otthonunk, amit kisebb-nagyobb felújítási munkálatok segítségével egész jól kipofoztunk. A picike kertet is rendbe raktuk, bokrokkal, pázsittal, egy új garázs is helyett kapott benne. Már csak egy valami hiányzott az udvarból, egy helyes kiskedvenc, egy kiskutya. Segíteni szerettünk volna egy szegény állaton, ezért úgy döntöttünk, hogy állatmenhelyről fogadunk örökbe kiskutyát. Szívszorító látványt nyújtottak a menhelyen csaholó kiskutyák, illetve a sorsukba szinte már beletörődött idősebbek is. Szívem szerint mindegyiket hazavittem volna, de sajnos nem lehetett. Az ösztönökre bíztuk így a választást, és a legszimpatikusabb kiskutyát választottuk, akivel úgy éreztük, azonnal működik a kémia. Hazafelé betértünk egy állateledel boltba, hogy otthon majd a legjobb falatokkal tudjuk kényeztetni. A párom viccesen megjegyezte, hogy immár két háziállatunk van, a Fickó névre keresztelt kiskutya és a garázsban található csőgörény.
Csőgörény? Az meg mi fán terem? Kiderült, hogy a vicces elnevezés egy vízvezeték-szerelők által használt eszköz neve, amellyel az eldugult lefolyókat szokták tisztítani. Sokan viszont otthon is tartanak belőle egy példányt, és ha nem megfelelően használják, akkor nagyobb kárt tudnak vele okozni, mint az az eredetileg felmerülő lett volna. A csőgörény ugyanis egy acélból készült eszköz, amely egy spirális részből, illetve a spirál végén elhelyezkedő kampóból és egy tekerőből áll, amely a spirált hajtja előre. Azonban, ha nem megfelelően juttatják előre a csőben, akkor beleszorulhat az egész spirál rész, és se ki se be. A dugulást még az eszköz beszorulása is tetézi, Ezután már nem lehet mit tenni ki kell vágni az adott csőszakaszt a csőgörény eltávolítása érdekében.
Ezért nagyon fontos, hogy a problémát szakértő kezekbe adjuk, és vízszerelőre bízzuk. A neten rákerestem erre a csőgörény dologra, és közben rábukkantam egy jó kis honlapra víz-, gáz- és fűtésszerelő témában. A honlapon pontosan leírják a duguláselhárítás otthoni kísérleteinek lehetőségeit: vegyszer, pumpa, illetve csőgörény. Mindegyiknek lehet hátulütője. Az összes megoldás közül a pumpa használata a legártalmatlanabb, de nagyobb dugulás esetén kevésbé hatékony. Magát a dugulást a csőbe bekerülő anyagok okozzák, a konyhai lefolyóba ételmaradék, zsíros lerakodás juthat be, a fürdőszobaiba hámszövet, haj, a WC esetében a túl sok papír vagy oda nem illő anyagból készült higiéniai betétek, beledobott ételmaradék okozhatnak gondot. A vizgazfutesszerelo24.hu honlap ajánlása szerint semmiképpen se próbáljuk meg magunk megoldani a problémát, hanem vegyük fel velük a kapcsolatot. Három évtizedes tapasztalat van a hátuk mögött, vízszerelőik szakszerű képzésben részesültek és gyakorlati tapasztalattal rendelkeznek.
Mondtam a páromnak, hogy szabaduljon meg a csőgörénytől, elég lesz nekünk egy háziállat, és ha valaha dugulás jelentkezne bármelyik lefolyónkban, akkor majd a vizgazfutesszerelo24.hu oldalon bejelentjük a problémát, és szakemberre, bízzuk annak elhárítását. Ehhez csak tárcsázni kell a számukat, vagy online is megtehetjük a hibabejelentést és visszahívnak. Egy kiskutyának tudunk venni állateledelt, de a dugulás elhárítását bízzuk a harminc év tapasztalattal rendelkező vízszerelő cégre.